Meist

ScanBalt Crane OÜ on 2000 aastal loodud materjalikäsitlusmasinate, kraanade ja nende lisaseadmete müügi-, rendi ja tehnilise hooldusega tegelev ettevõte. Nende aastate jooksul on oma müügipiirkonnas müüdud arvestatav hulk materjalikäsitluse masinaid ja seadmeid.

ScanBalt Crane OÜ geograafilisteks turustuspiirkondadeks on Eesti, Läti ja Leedu.
Ettevõtte peakontor asub Tallinnas, müügiesindused ja hoolduspunktid katavad Balti riigid.

Esindatavad kaubamärgid, mida meie ettevõtted esindavad:
Hüdraulilised materjalikäsitlusmasinad, teleskoop-, sadamakraanad firmalt SENNEBOGEN 
Mobiilsed puiduhakkurid firmalt ALBACH
Hüdraulilised konteinertõstukid, kahveltõstukid firmalt SANY Europe
Hüdraulilised, mehhaanilised ja elektrilised haaratsid, kopad, greiferid, jm. firmalt SMAG PEINER.
Hüdraulilised, mehhaanilised haaratsid ja kopad ning muud metalltooted firmalt EXPERT BALTIC OÜ

PALGARDI KRAANA GRUPP on laadimis-, lossimis- ja transporditeenust osutavate ettevõtete grupp, mis on alguse saanud Rootsi ettevõttest PÅLGÅRD & SÖNER KRAN AB, mille asutamisaeg ulatub tagasi 1972 aastasse. Tegemist on perefirmaga, mille traditsioonid ulatuvad koguni 1957. aastasse, kui ettevõtte peamine asutajaliige alustas vastava teenuse pakkumisega Rootsi logistikaturul. Väga pikk erialane kogemus on võti, mis on lubanud firmal osutada kvaliteetset, kiiret ja parimate lahendustega laadimis- ja lossimisteenust ning laieneda edukalt ka naaberriikidesse.

Tänaseks on grupi peamisteks tegevusaladeks laadimis-ja lossimistööd ning materjalide transport sadamates, ladudes ja terminalides. Samuti tegeletakse laadimismasinate/seadmete valmistamise, müügi ja rendiga. Palgardi Kraana Grupp on tegev Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus.

Gruppi kuuluvad järgmised ettevõtted: 

Palgardi Kraana OÜ – laadimis- ja lossimistööde osutamine Eestis;
Palgarda Krâni SIA – laadimis- ja lossimistööde osutamine Lätis;
Palgardo Kranai UAB – laadimis- ja lossimistööde osutamine Leedus;
ScanBalt Crane OÜ – hüdrauliliste laadimismasinate müük, rent ja hooldus Balti riikides;
Expert Baltic OÜ – metallist seadmete ja konstruktsioonide valmistamine Eestis;
PK Terminal OÜ – laoteenuse ja transpordi osutamine Eestis;
Pålgård & Söner, Kran AB – laadimis- ja lossimistööde osutamine Rootsis;
Pålgårds Akeri AB – paberi, ümarpuidu, puiduhakke ja eriveoste transport Rootsis;
ScanBalt Crane AB – hüdrauliliste laadimismasinate müük, rent ja hooldus Rootsis;

Rohkem kui 60 aastat on SENNEBOGEN üles ehitanud oma head mainet materjalikäitlemise tööstuse maailmas. Meie praegune kõrgtehnoloogiliste, suure jõudlusega materjalikäitlemise masinate seeria on intensiivse arendustöö tulemus. Paindlikkus ja maksimaalne kliendiheaolu on uute toodete väljatöötamisel meie esmased kaalutlused. Meie järjepidev kliendi vajadustele vastavate lahenduste juurutamine tähendab, et Green Line tooteseeriast võib leida perfektselt sobiva masina igaks rakenduseks. Töökindlus ja maksimaalne kasutusvalmidus on olulise tähtsusega enamuses rakendusvaldkondades. SENNEBOGEN keskendub pidevalt jõulise, kõrge tootlikkusega tehnoloogia arendamisele, millel on pikk kasutusiga ning mis vajab vähest hooldust isegi raskeimatestingimustes. Ergonoomiliselt optimeeritud töötingimused ja intelligentsed diagnostikasüsteemid kindlustavad masinate maksimaalse kasutustõhususe igapäevases töös. Nimetus “Green Line” esindab SENNEBOGEN´i vastutustundlikku suhtumist – suurendades oma masinate tõhusust ja alandades mürataset vähendatakse nende kasutamisest tulenevaid mõjusid keskkonnale. SENNEBOGEN´i ülemaailmne teenindusvõrgustik tagab klientidele kõrgetasemelise tehnilise toe ja suurepärase varuosade kättesaadavuse.

SANY Group pakub mitmele tööstusharule tõste-, ehitus-, pinnaseteisaldus- ja materjalikäitlusseadmete laia tootevalikut.
SANY Europe on 2012-st aastast alates kohandanud tootevalikut Euroopa turu jaoks ja pakub praegu roomikkraanasid, roomikekskavaatoreid ja materjalikäitlusseadmeid. Kõik Euroopa tooteportfellis olevad masinad on toodetud ja projekteeritud kohalike kvaliteedi- ja õigusnõuete kohaselt. Meie insenerid toetavad kraanade väljatöötamist Bedburgis (Saksamaa). Osaleme sügavuti Hiina tehaste toodangu kvaliteedi lõppkontrollis enne klientidele tarnimist. Meie Saksamaa tehas toodab konteineritõstukeid, samas ka suure võimsusega kahveltõstukeid ja tühjade konteinerite käitlusseadmeid. Projekteerimine toimub täielikult Saksamaal.

2004 asutati Expert Baltic OÜ, mille ülesanneteks on uute laadimisseadmete ja tehnoloogiate arendus, hüdrosilindrite, koppade, haaratsite, konteinerite ja muude seadmete ning konstruktsioonide tootmine. Põhiliselt tarnitakse EXSTEL kaubamärgi all toodetud tooteid Baltikumi, Rootsi, Suurbritanniasse ja teistesse EU riikidesse. Exstel toodete müügiettevõte on Tradex Invest OÜ.

Rohkem infot meie toodete kohta www.expertbaltic.ee

SMAG pakub oma klientidele laias valikus erinevaid haaratseid, et suurendada erinevate kauba tüüpide käitlemise tootlikust. Haaratsid on erineva disainiga, tulenevalt tüübist ja materialist mida tuleb käidelda, kuna haaratsi disain omab tugevat mõju materjali käitlemise efektiivsusele. Haaratsi liigutamine – mis võib olla mehaaniline, hüdrauliline, elektrohüdrauline ja täitemaht võib varieeruda ühest kuni üle kuuekümne kuupmeetri. Erinevat liiki kaupu – teravilja, kivisöe või prügi või isegi puitu või vanametalli võib käidelda.
Lisaks sadamatele, suur osa SMAG’i klientide hulka kuuluvad ka laevatehased, kes üha rohkem paigaldavad tõstemehhanisme otse laevadele, kaotades vajadusest sõltuda sadama käitlemise võimsusest.