About us

ScanBalt Crane OÜ

ScanBalt Crane OÜ is an enterprise founded in 2000 that sells, leases out and provides maintenance for material handling machines, cranes and their additional devices. During the years of its existence, the company has sold a substantial amount of material handling machines and devices in its sales region.

The geographical sales areas of ScanBalt Crane OÜ are the Baltic States. The headquarters of the enterprise are located in Tallinn while its sales representations and maintenance points cover all the Baltic States.

Key indicators of ScanBalt Crane OÜ:
employs 10 persons;
owns and leases out to its clients hydraulic material handling machines;
owns mobile machine maintenance and repair units in the Baltic States.

Represented trademarks:
Hydraulic material handling machines, telescopic, port cranes from SENNEBOGEN.
Mobile wood chipper from ALBACH.
Hydraulic reachstackers, forklifts etc from SANY Europe.
Hydraulic, mechanical and electrical grabs, scoops, loader grapples, etc., from SMAG PEINER.
Hydraulic and mechanical grabs. scoops and other metal products from EXPERT BALTIC OÜ

Palgard Crane Group

is a group of enterprises rendering loading, unloading, transportation and warehousing services that has evolved from the Swedish enterprise PÅLGÅRD & SÖNER KRAN AB, founded in 1972. This is a family company and its traditions date back to 1957 when the chief founding member of the enterprise began rendering the corresponding services in the Swedish logistics market. The experience that spans over 45 years is the key that has enabled the company to render loading and unloading services offering quality, speed and the best solutions and to successfully expand into the neighboring countries.

 
Palgard Crane Group is operating in Sweden, Estonia, Latvia and Lithuania.
 

The group comprises the following enterprises: 
Palgardi Kraana OÜ – rendering loading and unloading services in Estonia;
Palgarda Krâni SIA – rendering loading and unloading services in Latvia;
Palgardo Kranai UAB – rendering loading and unloading services in Lithuania
ScanBalt Crane OÜ – sales, rent and service of hydraulic loading machines in the Baltic states ;
Expert Baltic OÜ – manufacturing loading equipment and metal constructions in Estonia;
PK Terminal OÜ – warehousing and transport services in Estonia;
Pålgård & Söner, Kran AB – rendering loading and unloading services in Sweden;
Pålgårds Akeri AB – paper, round timber, chopped firewood and carriage of special goods in Sweden;
ScanBalt Crane AB – sales, rent and service of hydraulic loading machines in Sweden.

Rohkem kui 60 aastat on SENNEBOGEN üles ehitanud oma head mainet materjalikäitlemise tööstuse maailmas. Meie praegune kõrgtehnoloogiliste, suure jõudlusega materjalikäitlemise masinate seeria on intensiivse arendustöö tulemus. Paindlikkus ja maksimaalne kliendiheaolu on uute toodete väljatöötamisel meie esmased kaalutlused. Meie järjepidev kliendi vajadustele vastavate lahenduste juurutamine tähendab, et Green Line tooteseeriast võib leida perfektselt sobiva masina igaks rakenduseks. Töökindlus ja maksimaalne kasutusvalmidus on olulise tähtsusega enamuses rakendusvaldkondades. SENNEBOGEN keskendub pidevalt jõulise, kõrge tootlikkusega tehnoloogia arendamisele, millel on pikk kasutusiga ning mis vajab vähest hooldust isegi raskeimatestingimustes. Ergonoomiliselt optimeeritud töötingimused ja intelligentsed diagnostikasüsteemid kindlustavad masinate maksimaalse kasutustõhususe igapäevases töös. Nimetus “Green Line” esindab SENNEBOGEN´i vastutustundlikku suhtumist – suurendades oma masinate tõhusust ja alandades mürataset vähendatakse nende kasutamisest tulenevaid mõjusid keskkonnale. SENNEBOGEN´i ülemaailmne teenindusvõrgustik tagab klientidele kõrgetasemelise tehnilise toe ja suurepärase varuosade kättesaadavuse.

SANY Group pakub mitmele tööstusharule tõste-, ehitus-, pinnaseteisaldus- ja materjalikäitlusseadmete laia tootevalikut.
SANY Europe on 2012-st aastast alates kohandanud tootevalikut Euroopa turu jaoks ja pakub praegu roomikkraanasid, roomikekskavaatoreid ja materjalikäitlusseadmeid. Kõik Euroopa tooteportfellis olevad masinad on toodetud ja projekteeritud kohalike kvaliteedi- ja õigusnõuete kohaselt. Meie insenerid toetavad kraanade väljatöötamist Bedburgis (Saksamaa). Osaleme sügavuti Hiina tehaste toodangu kvaliteedi lõppkontrollis enne klientidele tarnimist. Meie Saksamaa tehas toodab konteineritõstukeid, samas ka suure võimsusega kahveltõstukeid ja tühjade konteinerite käitlusseadmeid. Projekteerimine toimub täielikult Saksamaal.

2004 asutati Expert Baltic OÜ, mille ülesanneteks on uute laadimisseadmete ja tehnoloogiate arendus, hüdrosilindrite, koppade, haaratsite, konteinerite ja muude seadmete ning konstruktsioonide tootmine. Põhiliselt tarnitakse EXSTEL kaubamärgi all toodetud tooteid Baltikumi, Rootsi, Suurbritanniasse ja teistesse EU riikidesse. Exstel toodete müügiettevõte on Tradex Invest OÜ.

Rohkem infot meie toodete kohta www.expertbaltic.ee

SMAG pakub oma klientidele laias valikus erinevaid haaratseid, et suurendada erinevate kauba tüüpide käitlemise tootlikust. Haaratsid on erineva disainiga, tulenevalt tüübist ja materialist mida tuleb käidelda, kuna haaratsi disain omab tugevat mõju materjali käitlemise efektiivsusele. Haaratsi liigutamine – mis võib olla mehaaniline, hüdrauliline, elektrohüdrauline ja täitemaht võib varieeruda ühest kuni üle kuuekümne kuupmeetri. Erinevat liiki kaupu – teravilja, kivisöe või prügi või isegi puitu või vanametalli võib käidelda.
Lisaks sadamatele, suur osa SMAG’i klientide hulka kuuluvad ka laevatehased, kes üha rohkem paigaldavad tõstemehhanisme otse laevadele, kaotades vajadusest sõltuda sadama käitlemise võimsusest.